CUMA, 2024-04-19, 4:20 PM
hoşgeldin guest

[ YENİ MESAJ · Üyeler · Forum kuralları · ARA · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » EĞİTİM » DERSANALER » Dershaneye Yazılmadan Önce Yapmanız Gereken (Dershaneye Yazılmadan Önce Yapmanız Gereken)
Dershaneye Yazılmadan Önce Yapmanız Gereken
yoyoDate: PAZARTESİ, 2010-08-23, 4:20 AM | Message # 1
SACRA
Group: Administrators
Itibar: 1000
Durum: Offline
Arkadaşlar ben bu sene ygs-lys ye girdim. Dershaneye de gittim.
Sizlere birkaç uyarım olacak..

Dershaneye yazılmadan önce şunları sorun ;

1-) Sınıflarınız kaç kişilik ? (En önemli konudur 10-15 olmalı en fazla 20)
2-) Öğretmen kadronuz kaç kişilik ? (Dershanelerde bilirsiniz örneğin matematik hocaları çok önemlidir en az 4-5 tane olmalı her öğretmenin alternatifi )
3-) Özel ders verebilme imkanlarınız nasıl ?
4-) Ders saatleri ve etüt saatleri nasıl ? (6 saatten az ders saati, 2 saatten az etüt saati olmamalı 3 yada 4 olmalı )
5-) Dershaneye SBS öğrencileri de geliyor mu ? (Kesinlikle gelmemeli, ben bu sıkıntıyı çektim!)
6-) Dağıtılan kitaplar, soru bankaları az mı çok mu sizin için yeterli mi? (Ayrıca elinize alıp bir incelemenizi öneririm)

Şuanda aklımda olanlar bunlar.. Daha sonra aklıma başka bir soru daha gelirse yazarım.. Yukarda yazdığım şeyler kesinlikle size çok faydalı olacak...
Arkadaşlar ayrıca bunu her zaman söylüyorum tekrar söylemek istiyorum. Dershaneler kazandırmıyor size üniversiteyi. Dershane bir araçtır, üniversiteyi kazanan sizsiniz. Siz azimli olup güzelce çalıştığınız zaman dershanenin bir önemi olmuyor. Dershane sadece araç oluyor size...

www.sacra.ucoz.com

Forum » EĞİTİM » DERSANALER » Dershaneye Yazılmadan Önce Yapmanız Gereken (Dershaneye Yazılmadan Önce Yapmanız Gereken)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: