PERŞEMBE, 2019-04-18, 9:53 PM
hoşgeldin guest

[ YENİ MESAJ · Üyeler · Forum kuralları · ARA · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » DANIŞMAN » EKONOMİ FİNANS BORSA » Japonya'dan Krizi Aşmak İçin Yeni Teşvik (Japonya'dan Krizi Aşmak İçin Yeni Teşvik)
Japonya'dan Krizi Aşmak İçin Yeni Teşvik
yoyoDate: PAZARTESİ, 2010-08-23, 1:58 PM | Message # 1
SACRA
Group: Administrators
MESAJ: 57
Itibar: 1000
Durum: Offline
Japon ekonomisindeki zayıf büyüme ve para birimi yenin güçlü olması, toparlanmadaki keskin azalmayla mücadele için hükümeti, daha fazla teşvik önlemlerini uygulamayı düşünmeye itti. Yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,4 büyüyen ekonomi, ikinci çeyrekte ise yıllık bazda yüzde 0,4'e geriledi.
Ekonomideki büyümenin yavaşlamasıyla dünyanın ikinci büyük ekonomisi olan Japonya, bu unvanını Çin'e kaptırdı.
Japon haber ajansı Kyodo'ya göre, bakanlar kurulu üyelerinden, yeni harcamaları sınırlandıracak fikirler isteyen Başbakan Naoto Kan, gazetecilerle yaptığı açıklamada, ''Tabii ki taze mali harcamalar düşünmeliyiz'' dedi. Nikkei gazetesi de Kan'ın, yeni önlemleri Eylül ayı sonuna kadar hazırlamayı ve onaylamayı amaçladığını yazdı.
Maliye Bakanı Yoshihiko Noda da, yaptığı açıklamada, ''Bizim görevimiz ekonomiyi teşvik etmek ve kamu finansmanını düzeltmek'' diye konuştu.
Nikkei gazetesi, hükümetin yeni teşvik paketinin muhtemelen istihdamı artırmayı amaçlayan ve küçük ve ortaboy işletmeleri destekleyen önlemleri kapsayacağını belirtti. Teşvik paketiyle, temiz teknoloji geliştiren şirketlere sübvansiyon desteği verilebileceği de kaydedildi.
AA


www.sacra.ucoz.com
 
Forum » DANIŞMAN » EKONOMİ FİNANS BORSA » Japonya'dan Krizi Aşmak İçin Yeni Teşvik (Japonya'dan Krizi Aşmak İçin Yeni Teşvik)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: